facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Czat na temat Studenckiej Strefy Aktywności

Czat na temat Studenckiej Strefy Aktywności dobiegł końca. Dziękujemy za wszystkie pytania! Odpowiedzi na pytania, na które nie zdążyliśmy odpowiedzieć znajdą się w zapisie całej rozmowy.
Pytanie:
jk
Dzień dobry, w jakich godzinach działa strefa? czy w weekendy też będzie można skorzystać z jej usług?
Odpowiedź:

Dzień dobry, Strefa jest czynna w godzinach 7.30–15.30 od poniedziałku do piątku. Studenci po wcześniejszej rezerwacji mogą korzystać z sali konferencyjnej i szkoleniowej również w innych godzinach oraz w weekendy.
11:59:53
Pytanie:
Agnieszka
W jaki sposób można zarezerwować sale? Czy dostęp do nich jest bezpłatny?
Odpowiedź:

Dostęp dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego jest bezpłatny. W celu rezerwacji sal należy się kontaktować elektronicznie – e-mail: bws@us.edu.pl lub dlastudenta@us.edu.pl.
12:05:02
Pytanie:
absolwent
Dzień dobry, jestem już absolwentem, chciałbym się jednak dalej rozwijać i podjąć studia podyplomowe na UŚ. Czy u Państwa można skonsultować takie plany, czy ktoś doradzi mi jaki kierunek wybrać na podstawie realiów rynku pracy? Dzięki za odp!
Odpowiedź:

Dzień dobry, w Studenckiej Strefie Aktywności można skorzystać z oferty Biura Karier, w tym indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym, który skonsultuje ewentualną ścieżkę kariery. Z Biurem Karier można kontaktować się mejlowo – bk@us.edu.pl lub zapoznać się z ich ofertą na stronie: bk.us.edu.pl.
12:08:35
Pytanie:

Co to jest ten pokój relaksacyjny?? Brzmi całkiem, całkiem:)
Odpowiedź:

Jest to przestrzeń stworzona z myślą o studentach, by mogli odpoczywać i regenerować siły w przerwie między zajęciami lub po zajęciach. Pokój wyposażony jest w lampy do światłoterapii, wygodne siedziska, liczne akcesoria pomagające w odstresowaniu, można również posłuchać muzyki. :)
12:11:19
Pytanie:
studentka
Czy w Strefie mogą uzyskać pomoc studenci z niepełnosprawnością? Na jaką formę wsparcia można liczyć?
Odpowiedź:

Oczywiście, cała Strefa jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, np. w korytarzu są kontrastowe ścieżki naprowadzające, szerokie drzwi bez progów, przy drzwiach są tabliczki z napisami w alfabecie brajla. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oferuje szerokie wsparcie, które jest dobierane do indywidualnych potrzeb, np. asystent studenta niepełnosprawnego, tłumacz języka migowego i elektroniczne wersje książek.
12:25:07
Pytanie:
Aśka
Mamy z grupą do przygotowania projekt na zajęcia. Czy w Strefie można skorzystać z sali na potrzeby takiego spotkania roboczego? Czy sale są tylko na jakies ofecjalne spotkania i szkolenia? czy w sali są komputery i internet?
Odpowiedź:

Sale można wykorzystywać do nauki, pracy w grupach oraz na potrzeby innych inicjatyw studenckich, np. projektów, spotkań kół naukowych. Salę może też zarezerwować każdy student po wcześniejszej konsultacji. Osoba rezerwująca bierze odpowiedzialność za salę i sprzęt w czasie korzystania z niej. Na dzień dzisiejszy sale nie są jeszcze wyposażone w komputery i sieć Wi-Fi, ale w najbliższym czasie planowana jest taka możliwość.
12:32:55
Pytanie:
studentka
Dzień dobry, czy trzeba robić rezerwację na pokój relaksacyjny i ile osób się w nim mieści?
Odpowiedź:

Na co dzień pokój relaksacyjny jest ogólnodostępny i otwarty, wyjątek stanowią ustalone wcześniej terminy, np. treningi relaksacyjne, sesje światłoterapii.
12:36:33
Pytanie:
Jan
Co można załatwić w strefie? Kto może udzielić pomocy studentom?
Odpowiedź:

W Strefie znajdują się następujące jednostki: – Biuro Karier – pomoc w planowaniu kariery, praktyki, staże, szkolenia, – Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych – organizowanie wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, – Biuro Wsparcia Studentów – pomoc w organizowaniu wydarzeń studenckich, wsparcie organizacji studenckich i doktoranckich, – wsparcie psychologiczne – e-mail: psycholog@us.edu.pl, – redakcja Studenckiego Serwisu Rozwoju „Więc Jestem!”, – Biuro Studenckich Spraw Socjalnych – akademiki, pomoc materialna (od lutego br. w Strefie).
12:50:30
Pytanie:
student
Czy jest jakiś newsletter, w którym umieszczane są wydarzenia w SSA?
Odpowiedź:

Tak, Biuro Wsparcia Studentów i Biuro Karier raz w tygodniu wysyłają informacje o nadchodzących wydarzeniach, zbliżających się terminach, życiu studenckim. Do newsletterów można zapisać się na następujących stronach: bk.us.edu.pl oraz student.us.edu.pl/newsletter. O bieżących wydarzeniach można przeczytać też na FB: www.facebook.com/studenckastrefaaktywnosci.
12:56:22
Pytanie:
Ciekawa
Czy zostanie stworzona studencka strefa aktywności na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego?
Odpowiedź:

Studencka Strefa Aktywności powstała z inicjatywy jednostek administracyjnych zajmujących się obsługą studentów, stąd też zlokalizowana jest w rektoracie UŚ. Poszczególne wydziały wykazują zainteresowanie tą inicjatywą, być może w przyszłości powstaną takie miejsca.
13:00:14

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.