facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Czat nt. rekrutacji

Czat na temat rekrutacji na studia w Uniwersytecie Śląskim dobiegł końca. Dziękujemy za wszystkie pytania! Odpowiedzi na pytania, na które prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek nie zdążył odpowiedzieć znajdą się w zapisie całej rozmowy. Zapis zostanie opublikowany na stronie: www.us.edu.pl.
Pytanie:
Łukasz Nowak
czy to prawda że na Wydziale Filologicznym będzie się można uczyć języka hindi?
Odpowiedź:

tak, na Wydziale Filologicznym uruchomiona została, w ramach kierunku filologia angielska, nowa specjalność tłumaczeniowa z językami Indii
12:50:34
Pytanie:
Dubey
how to apply for studies for foreigner students?
Odpowiedź:

All international students should go through online application (IRK). The main requirement for studies with Polish as a language of instruction is knowlegde of Polish language. Moreover, the University offers 5 Master's degree programmes with English as a language of instruction. To get to know more please contact International Students Admissions Office, e-mail: admission@us.edu.pl
12:56:38
Pytanie:
Monika
Witam, chciałam spytać czy opłata rekrutacyjna musi być dokonana z własnego konta bankowego czy może być dokonana np z konta rodziców, partnera/męża ?
Odpowiedź:

tak, można zapłacić z dowolnego konta, jednak ważne jest, aby dokonać wpłaty na numer konta wygenerowany w systemie IRK
12:59:49
Pytanie:
Kowalczyk
Jak dużo trzeba mieć punktów by dostać się na kierunek: Komunikacja promocyjna i kryzysowa? Czy jest to kierunek warty uwagi?
Odpowiedź:

O przyjęciu decyduje limit miejsc na kierunku oraz wyniki kandydatów uzyskane z egzaminu maturalnego. Wyniki tworzą listę rankingową kandydatów. Kierunek zdecydowane wart jest uwagi, od momentu otwarcia kierunku cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem
13:05:31
Pytanie:
Małecka
dzień dobry Jestem z Poznania i chciałam sie zapytać jakie są potrzebne dokumenty na państwa uczelnie? Czy można je ściągnąć z internetu ? Chciałam się również zapytać o nocleg podczas egzaminów ? Czy jest możliwość zarezerwowania się w akademiku ?
Odpowiedź:

Proszę się zalogować w systemie IRK (www.irk.us.edu.pl), tam znajdują się wszystkie szczegółowe informacje. Wyniki egzaminu maturalnego z nowej matury uczelnia ściąga z Krajowego Rejestru Matur. Informacje ws. noclegu również można uzyskać na stronie www.kandydat.us.edu.pl
13:09:38
Pytanie:
Monika Ochman
czy na filologi germańskiej tłumaczeniowej w zakresie języków specjalistycznych jest możliwość wyboru więcej niż jednego lektoratu językowego?
Odpowiedź:

tak, istnieje taka możliwość:)
13:11:25
Pytanie:
Nowak K.
Witam Mam pytanie dotyczące przyjmowanie studentów, czy rekrutacja jest podzielona na nabory (podstawowy, uzupełniający) tak jak w przypadku innych uczelnie (np. Politechnika Śląska) ? Z góry dziękuje za odpowiedź
Odpowiedź:

W przypadku studiów stacjonarnych prowadzony jest jeden nabór kandydatów na studia. W sytuacji, gdy limit miejsc nie zostanie wypełniony ogłaszamy kolejne nabory
13:13:49
Pytanie:
Kamil Krakowiecki
Dzień dobry. Na której ze specjalności w obrębie filologii angielskiej kładzie się największy nacisk na językoznawstwo/historię języka? Na czym polega różnica między specjalnością kultura-media-translacja a pozostałymi tłumaczeniowymi?
Odpowiedź:

Polecam zapoznanie się z opisami specjalności, które dostępne są w katalogu kierunków w systemie IRK. Tam można znaleźć różnice:)
13:17:52
Pytanie:
Nowak Krzysztof
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy dane dotyczące numer dokumentu jak i miejsca wydania, wymagane przy elektronicznym naborze można wpisać po dniu 28 czerwca, tak jak ma miejsce wydanie dokumentu ?
Odpowiedź:

tak, dane wpisuje się do ankiety tuż przed dokonaniem wpisu na listę studentów
13:20:16
Pytanie:

Witam. Jestem absolwentem PWSZ z Nowego Sącza posiadam już tytuł licencjata, chciałbym rozpocząć u was studia na kierunku PROJEKTOWANIE GIER (studia jednolite magisterskie). Czy w związku z tym iż posiadam już tytuł licencjata istnieją jakieś przeciwwskazania (np. finansowe?). Pozdrawiam.
Odpowiedź:

nie ma żadnych przeciwwskazań! zapraszamy! warunkiem przyjęcia jest pozytywne przejście procedury rekrutacyjnej
13:23:06
Pytanie:
Lipka
Witam. Jestem absolwentem PWSZ z Nowego Sącza posiadam już tytuł licencjata, chciałbym rozpocząć u was studia na kierunku PROJEKTOWANIE GIER (studia jednolite magisterskie). Czy w związku z tym iż posiadam już tytuł licencjata istnieją jakieś przeciwwskazania (np. finansowe?). Pozdrawiam.
Odpowiedź:

Podkreślę jeszcze, że kierunek ten prowadzony jest na dwóch poziomach:)
13:23:43
Pytanie:
Absolwentka
Witam, chciałam się dowiedzieć czy w przypadku rejestracji na studia doktoranckie jest pobierana opłata rekrutacyjna? Moje pytanie wynika z faktu, iż na stronie dot. opłat nie znalazłam takiej informacji, a system IRK również nie wyświetla żadnej kwoty. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź:

Nie jest pobierana opłata rekrutacyjna w przypadku kandydatów na studia doktoranckie
13:27:14
Pytanie:
Kowalska
czy jest możliwość ubiegania się o zwrot opłaty rekrutacyjnej w przypadku rejestracji na dwa kierunki studiów, zakwalifikowanie się na jeden kierunek i umieszczenie na liście rezerwowych drugiego kierunku?
Odpowiedź:

niestety, nie ma takiej możliwości
13:29:33
Pytanie:
elios
1.Czy w przypadku studiów studiów niestacjonarnych istnieje procedura administracyjna, która umożliwia odwołanie się od decyzji niezakwalifikowania kandydata na studia? 2.W jakim terminie mogę zrezygnować z jednego z kierunków, w przypadku gdy rejestruje się na więcej niż jeden kierunek?
Odpowiedź:

1. W pouczeniu decyzji administracyjnej opisana jest procedura złożenia odwołania. 2. Zrezygnować można zawsze, natomiast ważny jest termin wpisu na studia, określony na indywidualnej stronie kandydata
13:40:36
Pytanie:
Kamila
Czy uczelnia może przyjąć więcej studentów na studia w sytuacji kiedy limit miejsc zostanie przekroczony?
Odpowiedź:

Istnieje taka możliwość:)
13:42:24
Pytanie:
Nowakowska
czy rozpoczęcie roku akademickiego jest indywidualna dla każdego Wydziału czy odbywa się w jednym terminie dla wszystkich? I gdzie zamieszczone będą informacje dotyczące rozpoczęcia?
Odpowiedź:

Zawsze organizowana jest inauguracja ogólnouczelniana, ale każdy Wydział organizuje również inaugurację wydziałową. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.us.edu.pl oraz na stronie www.student.us.edu.pl
13:52:11
Pytanie:
Andrzej
Czy wiadomo kiedy ruszy nabór na studia 2go stopnia kierunek zarządzanie międzykulturowe? Czy studia na kier. międzynarodowe studia polskie są tylko w trybie dziennym?
Odpowiedź:

Oczekujemy na decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tej sprawie. Niezwłocznie po jej otrzymaniu otwarty zostanie nabór w systemie IRK na studia 2-go stopnia, kierunek zarządzanie międzykulturowe. Jego podstawowa tura planowana jest na pierwszą połowę września. Tak - międzynarodowe studia polskie prowadzone są w formie stacjonarnej (dziennej) Pozdrawiam!
12:58:40

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.