facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

„Conrad Festival”

Od 21 do 27 października 2013 r. w Krakowie odbywać się będzie „Conrad Festival”. To zakrojony na szeroką skalę projekt Gminy Miejskiej Kraków, Fundacji „Tygodnika Powszechnego”, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz szeregu instytucji i podmiotów wspierających. Od pierwszej edycji Festiwal łączy się z Targami Książki w Krakowie.

Festiwal stanowić będzie nie tylko okazję do rozmów na temat literatury, ale także do uczestniczenia w licznych wydarzeniach – spotkaniach z pisarzami, pokazach filmów. W Festiwalu udział wezmą twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący odmienne kultury i światopoglądy. 23 października o godz. 19.00 w Pałacu pod Baranami odbędzie się debata pt. „Polityka wrażliwości. Jak uprawiać humianistykę dziś” z udziałem m.in. prof. zw. dr. hab. Krzysztofa Kłosińskiego, dyrektora Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego UŚ.

Od 22 do 24 października gościem Festiwalu będzie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu...

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.