facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Colloquium nt. przyszłości śląskich miast

Grafika: Międzynarodowe Centrum Postępu Społecznego

22 lutego 2017 roku w godz. od 10.00 do 16.00 w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1) odbędzie się colloquium nt. przyszłości śląskich miast pt. „Kluczowe koncepty kształtujące współczesne miasto”. Konferencja została podzielona na kilka paneli:

• miasto zwarte,
  • miasto witalne,
  • miasto inteligentne,
  • miasto kreatywne.

W programie wydarzenia zaplanowano również dyskusję plenarną pt. „Przyszłość śląskich miast” oraz wystąpienie przewodniczącego KPZK PAN w Warszawie prof. dr. hab. Tadeusza Markowskiego.

Honorowy patronat nad spotkaniem objęli marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezes Oddziału PAN w Katowicach prof. dr hab. inż. Józef Dubiński oraz przewodniczący KPZK PAN w Warszawie prof. dr hab. Tadeusz Markowski. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele uczelni z regionu oraz władz samorządowych, a także reprezentanci urzędów miast. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego uczestniczyć będzie prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Organizatorami wydarzenia są: Międzynarodowe Centrum Postępu Społecznego Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Komisja Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska Oddział PAN Katowice, Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN w Warszawie przy współudziale Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Program colloquium (pdf)