„Co w informatyce zawdzięczamy mrówkom, pszczołom, termitom...?”

snn

23 września 2011 r. o godz. 20.00 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, w ramach Śląskiej Nocy Naukowców, odbędą się warsztaty pt. „Co w informatyce zawdzięczamy mrówkom, pszczołom, termitom...?”. Podczas spotkania zostaną przedstawione nowoczesne algorytmy metaheurystyczne, stosowane głównie w optymalizacji, symulacjach oraz grafice. Wśród nich można wyróżnić systemy mrowiskowe, systemy optymalizacji stadnej cząsteczek oraz algorytmy naśladujące pszczoły – systemy rojowe. Każdy z tych systemów zostanie scharakteryzowany za pomocą anegdot i prezentacji multimedialnej.

Warsztaty poprowadzą: dr hab. Urszula Boryczka, dr hab. inż. Mariusz Boryczka, mgr Jan Kozak, mgr Tomasz Łysek i mgr Przemysław Juszczuk.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.nocnaukowcow.com.pl.