Co powiedziałby Krecik, gdyby umiał mówić?

SNN2010

W ramach Śląskiej Nocy Naukowców będzie można poznać język czeski. Pracownicy Instytutu Filologii Słowiańskiej UŚ – dr Izabela Mroczek, dr hab. Eva Pallasova oraz dr Dariusz Tkaczewski – zaprezentują specyfikę języka czeskiego i różnice między językiem czeskim a polskim. Zajęcia uatrakcyjni pokaz czeskich bajek ze zwróceniem uwagi na wybrane problemy językowe. Naukowcy zaproszą uczestników do laboratorium językowego oraz do wspólnej zabawy, w której ochotnicy przeczytają po czesku „listę dialogową” do odcinka bajki o kreciku.

Przygoda z językiem czeskim rozpocznie się 24 września 2010 r. o godz. 17.00 w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 5), sale 1.18 i 1.19.

Program Śląskiej Nocy Naukowców dostępny jest na stronie: http://www.nocnaukowcow.com.pl/strona.php?s=2.