Chińczycy na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu

SJiKP

We wtorek 16 listopada 2010 r. Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu gościć będzie studentów z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych, uczących się języka polskiego. Zagraniczni studenci przyjechali do Polski, by studiować filologię polską i uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Chińscy studenci spotkają się ze studentami filologii angielskiej z programem tłumaczeniowym języka chińskiego. Wizyta będzie okazją do nawiązania stałej współpracy studenckiej.

Uniwersytet Śląski już od kilku lat przyjmuje studentów z Pekinu, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach stypendiów rządów Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Chińskiej.

Obecnie przygotowywana jest umowa o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych.