Charytatywny spektakl w reżyserii pracownika Szkoły Filmowej UŚ

kurtyna w teatrze

25 listopada 2019 roku w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbył się spektakl teatralny pt. Psychomachia. Autorką scenariusza jest dr Jolanta Trela-Ptaszyńska ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wyreżyserowała sztukę zagraną przez pracowników Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła. W spektaklu wzięli także udział: Stefan Szulc (aktor), Joanna Węgrzynowicz-Nowak (sopran), Grzegorz Seweryn (muzyka), Bractwo Rycerskie Zamku Będzin oraz chór Gospel Sound.

Inicjatywa miała cel charytatywny, dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczono na rzecz hospicjum w Sosnowcu.

Szczegółowy opis sztuki (pdf, 107.57 kB)

fragment spektaklu, walka rycerzy fragment spektaklu, trzej aktorzy stoją, sześciu aktorów leży na scenie

fot. Mirosława Łukaszek