facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

César Carillo Trueba gościem Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ

twarz chłopca w opasce

9 listopada 2017 roku o godz. 12.00 na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpocznie się seminarium, którego gościem będzie César Carillo Trueba (Universidad Nacional Autónoma de México).

César Carillo Trueba  jest antropologiem, kuratorem i autorem pionierskiej wystawy poświęconej rasizmowi w Meksyku (Imagenes para ver-te. Una exhibición del racismo en México, Museo de la Ciudad de México, 2015). Jego praca była praktycznym sprawdzianem możliwości re-interpretacji zbiorów, wykorzystania kolonialnych kolekcji w nowych kontekstach i znalezienia dla muzeum aktywnych ról w społeczeństwie. Muzeum stało się w tym procesie zleceniodawcą dzieł sztuki, podejmujących dialog z obiektami z kolekcji.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŚ.

plakat promujący spotkanie z César Carillo Trueba gościem UŚ z jego wizerunkiem i podstawowymi informacjami nt. wydarzenia