Briefing prasowy zapowiadający Światowy Tydzień Mózgu 2016

11 marca 2016 roku o godz. 10.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a, poziom 2, Czytelnia Prasy) odbędzie się briefing prasowy zapowiadający Światowy Tydzień Mózgu 2016. W spotkaniu wezmą udział dr Jacek Francikowski oraz dr Marek Kaczmarzyk z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Od 14 do 18 marca 2016 r.  Uniwersytet  Śląski w Katowicach w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2016 organizuje wykłady i warsztaty. Wszystkie spotkania będą odbywać się w CINiBA. Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami ludzkiego mózgu. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Warszawskiego, a także specjaliści z CINiBA odpowiedzą m.in. na pytania: w jaki sposób mózg zapamiętuje trasę i jak tworzy mapy pamięci przestrzennej? co mózg niemowlaka wie o świecie i jak to badać?

W czasie warsztatów będzie można zaprogramować robota lub wytyczyć ścieżkę dostępu do informacji, które mają dla nas wartość.

Uniwersytet Śląski już po raz siódmy organizuje Światowy Tydzień Mózgu. W wydarzenie zaangażowani są studenci, doktoranci, pracownicy uczelni, w tym Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego oraz specjaliści informacji naukowej CINiBA.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach:
www.ciniba.edu.pl i www.facebook.com/events/497954680383225.