Briefing prasowy z udziałem ekspertów Uniwersytetu Śląskiego

27 października 2011 r. o godz. 10.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się briefing prasowy dotyczący Wszystkich Świętych z udziałem ekspertów Uniwersytetu Śląskiego.

W wydarzeniu udział wezmą:

• socjolog mgr Barbara Lewicka, która prowadziła badania dotyczące cmentarzy jako obszarów miejskich, postara się odpowiedzieć na pytania: czy cmentarze to miejsca ważne czy zapomniane, jakie pełnią funkcje w mieście, jak wygląda cykl aktywności społeczeństwa na cmentarzach, czy jest to zależne od pór roku?
  • etnolog dr Grzegorz Odoj, zastępca dyrektora Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej, opowie o rytuałach, ceremoniach, obrzędach pogrzebowych, kulturze śmierci oraz o stosunku do śmierci.