Briefing prasowy poświęcony Światowemu Tygodniowi Mózgu

11 marca 2013 r. o godz. 10.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się briefing prasowy poświęcony, obchodzonemu na Uniwersytecie Śląskim, Światowemu Tygodniowi Mózgu. W wydarzeniu udział wezmą m.in. mgr Jacek Francikowski z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ oraz mgr Jadwiga Witek z CINiBA.

Od 11 do 15 marca 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać się będą obchody Światowego Tygodnia Mózgu 2013. Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest kierowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu

Tydzień Mózgu 2013 organizowany jest przez studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA. Program wydarzenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ciniba.edu.pl.