Briefing prasowy poprzedzający szkolenie dla liderów projektów realizowanych w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności

W piątek 6 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się briefing prasowy poprzedzający szkolenie dla liderów projektów realizowanych w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W spotkaniu z mediami udział wezmą m.in. Norbert Konarzewski – dyrektor programowy Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego oraz liderzy siedmiu zwycięskich projektów, które realizowane będą w województwie śląskim.

W ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, w drodze konkursu, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy rozdzieliła granty wśród wolontariuszy na realizację ich autorskich projektów. Działania podejmowane w ramach projektów mają dotyczyć aktywności w zakresie oświaty i edukacji, kultury i sztuki, ochrony zdrowia, opieki socjalnej oraz dobroczynności. Wolontariusze zwracają uwagę na potrzeby bliskich im środowisk, aktywnie poszukują grup najbardziej potrzebujących wsparcia, definiują ich potrzeby, a następnie angażują się w przygotowanie programu pomocy i w późniejszą jego realizację.