Briefing prasowy podsumowujący akcję „Uniwersytet pomaga”

19 grudnia 2011 r. o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 29) odbędzie się briefing prasowy poświęcony akcji „Uniwersytet pomaga – zbiórka na rzecz zwierząt”. W konferencji udział wezmą: inicjatorka akcji dr Agnieszka Bielska-Brodziak z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, Zbigniew Majchrzak z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Sosnowcu nadzorujący sosnowieckie schronisko oraz osoba reprezentująca schronisko w Katowicach.

Zorganizowana przez uczelnię akcja charytatywna, do której włączyła się także Cafe Pogoń, zakończyła się sukcesem. Zarówno studenci, jak i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego wykazali się dużą wrażliwością na potrzeby bezdomnych zwierząt. Magazyn, w którym złożono zebrane dary, został całkowicie zapełniony.

Zbiórka na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach w Katowicach i Sosnowcu trwała od 1 do 15 grudnia 2011 r.