Briefing prasowy organizowany przez Uniwersytet Śląski Młodzieży dot. rekrutacji oraz planów UŚM na ten rok akademicki

20.10.2016 - 14:21, aktualizacja 20.10.2016 - 14:21
Redakcja: admin

W piątek 21 października 2016 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala nr 24) rozpocznie się briefing prasowy organizowany przez Uniwersytet Śląski Młodzieży dotyczący rekrutacji oraz planów UŚM na ten rok akademicki.

Uniwersytet Śląski Młodzieży, mając na celu rozwijanie i wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań młodzieży, oferuje 720 minut wspólnego odkrywania tajników nauki. Pobudzając ciekawość poznawczą, inspiruje do poznawania nowych obszarów wiedzy, kształtuje intelekt oraz osobowość młodych ludzi. W programie tegorocznych warsztatów zaplanowano m.in.: budowanie i projektowanie robotów z klocków Lego, odsłanianie zagadek weterynarii i sekretów social media, a także sztukę pisania filmowego scenariusza. Jednym z najciekawszych projektów UŚM w tym semestrze jest skonstruowanie i wypuszczenie balonu stratosferycznego, który będzie dokonywał pomiarów i na bieżąco przesyłał ich wyniki na ziemię.

Rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2016/2017 potrwa do 28 października 2016 roku. Zapisów można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży: http://usm.us.edu.pl.