Briefing prasowy nt. uruchomienia Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego

W poniedziałek 19 października 2015 r. o godz. 12.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (aula im. Kazimierza Lepszego, ul. Bankowa 12, Katowice) odbędzie się  briefing prasowy dotyczący otwarcia Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego (MCPS) na Uniwersytecie Śląskim.

W spotkaniu udział wezmą: dr hab. Mariusz Wojewoda – dyrektor MCPS, Uniwersytet Śląski, Prof. Dr. Dr. Heinrich Badura – zastępca dyrektora MCPS, Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft (Austria) oraz prof. zw. dr hab. Andrzej Kiepas – zastępca dyrektora MCPS, Uniwersytet Śląski.

Główne cele powstającego na Uniwersytecie Śląskim Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego to organizacja debat i dyskusji oraz różnych form działalności edukacyjnej (kursy, studia podyplomowe itp.). Tematyka spotkań organizowanych przez MCPS dotyczyć będzie problematyki postępu społecznego w wymiarze globalnym, europejskim, narodowym oraz lokalnym.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 19 października o godz. 14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.