Briefing prasowy nt. projektu Nocne Powtórki Maturalne

We wtorek 22 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się briefing prasowy dotyczący przedsięwzięcia Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów – Nocnych Powtórek Maturalnych.

Do matury pozostało 15 dni. W tym czasie Uniwersytet Śląski będzie wspierał maturzystów, zapraszając ich między innymi do udziału w Nocnych Powtórkach Maturalnych. Spotkania będą się odbywać w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie od 28 do 30 kwietnia (od godz. 18.00 do północy). Wykłady zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: matematyczny, językowy i przyrodniczy.

Maturzyści dowiedzą się między innymi, jak: efektywnie się uczyć, jak unikać najczęstszych błędów maturalnych, poznają technikę tworzenia map myśli oraz przećwiczą najtrudniejsze zadania. Nie zabraknie także atrakcji: eksperymentów, korzystania z telefonów w celach edukacyjnych, pomysłów na relaks i odstresowanie.

W briefingu udział wezmą Dominika Hofman-Kozłowska – koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, Krzysztof Oleś – nauczyciel matematyki z III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie oraz Magdalena Knapik – wykładowca w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ.