Briefing prasowy nt. nowej edukacyjnej inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego

W marcu 2015 r. ruszyła nowa edukacyjna inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych – Latający Uniwersytet Śląski. W ramach przedsięwzięcia wykładowcy z uczelni i trenerzy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów prowadzą zajęcia w oparciu o najefektywniejsze metody edukacyjne oraz organizują warsztaty i interaktywne pokazy, dzięki którym młodzi adepci nauki mają okazję przekonać się, że nauka może być fascynującą przygodą rozwijającą zainteresowania i pasje.

Briefing prasowy dotyczący nowej edukacyjnej inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się 25 marca 2015 r. o godz. 10.30 w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29, I piętro). W spotkaniu udział wezmą: prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, trener UŚ Maturzystów i matematyk mgr inż. Anna Zalewska oraz trener UŚ Maturzystów, biolog dr Jacek Francikowski.