Briefing prasowy nt. konferencji dotyczącej ochrony danych medycznych

12.01.2016 - 15:35, aktualizacja 12.01.2016 - 15:35
Redakcja: admin

13 stycznia 2016 r. o godz. 9.30 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b, sala 1.1) odbędzie się briefing prasowy poprzedzający konferencję naukową poświęconą ochronie danych medycznych. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów X Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Spotkanie będzie okazją do przypomnienia, jak ważne są nasze dane, jak postępować, aby były lepiej chronione, jak lepiej zadbać o bezpieczeństwo informacji o naszym stanie zdrowia, zostaną również podane przykłady niewłaściwego wykorzystania danych osobowych.

W briefingu prasowym udział wezmą: generalny inspektor ochrony danych osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Czesław Martysz, dyrektor Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg w Biurze GIODO Monika Krasińska.

Konferencja naukowa pt. „Ochrona danych medycznych” rozpocznie się o godz. 10.00 w auli nr 5 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.us.edu.pl/konferencja-naukowa-dotyczaca-ochrony-danych-medycznych.