Briefing prasowy nt. Dnia Roślin

11 maja 2012 r. o godz. 10.30 w ogrodzie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jagiellońska 28) odbędzie się briefing prasowy, podczas którego zostaną zaprezentowane program oraz idea Dnia Roślin. Wydarzenie to odbędzie się 18 maja 2012 r. w Uniwersytecie Śląskim w ramach ogólnoświatowej akcji – „Fascynujący Świat Roślin” (Fascination of Plants Day) pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach.

Podczas Dnia Roślin przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego założony zostanie symboliczny ogród uczelni. W akcji udział wezmą JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, studenci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz wszyscy uczestnicy obchodów zgromadzeni na deptaku uniwersyteckim. Będzie to początek kreowania i budowy „Zielonych Ogrodów Uniwersytetu Śląskiego”, czyli kształtowania harmonijnej, zielonej przestrzeni kampusu.

W ramach Dnia Roślin w budynkach Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska przy ul. Jagiellońskiej 28 oraz Bankowej 9, a także na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego prowadzone będą zajęcia w formie pokazów, warsztatów, wystaw, laboratoriów, quizów, konkursów oraz wykładów popularno-naukowych. Wśród atrakcji znajdą się m.in. konkursy z nagrodami i quizy skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, warsztaty poświęcone botanice praktycznej i historii roślin, pokaz roślinnych drapieżców, a także zajęcia laboratoryjne, w czasie których uczestnicy obchodów Dnia Roślin dowiedzą się m.in. jak za pomocą czerwonej kapusty wyznaczać pH w warunkach domowych, jak wykrywać ołów w roślinach i glebie, czym jest herbatka z mutantem oraz jak rośliny służą zdrowiu i urodzie

Rejestracja na zajęcia trwa do 13 maja 2012 r. na stronie internetowej: www.dzienroslin.pl.

Po zakończeniu briefingu będzie możliwość zwiedzenia laboratoriów oraz szklarni Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.