Briefing prasowy na temat festiwalu „W samo południe”

13 kwietnia 2015 r. o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, aula im. Kazimierza Lepszego, I piętro) odbędzie się briefing prasowy dotyczący festiwalu „W samo południe”, który rozpoczyna się 13 kwietnia.

W programie festiwalu zaplanowano Dni Kultury Chorwackiej, Dni Kultury Macedońskiej, Dni Kultury Serbskiej i Dni Kultury Słoweńskiej, w ramach których przedstawione zostaną wybrane osiągnięcia kultur tych krajów z ostatnich lat. Odbędą się spektakle teatralne, projekcje filmów, warsztaty, spotkania z twórcami oraz krótkie kursy językowe.

Wydarzenie organizowane jest m.in. przez Instytut Filologii Słowiańskiej Wydziału
Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

O wydarzeniu napisali również:

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Rusza festiwal "W samo południe". Poznamy kulturę Słowenii, Chorwacji, Serbii i Macedoni” (13.04.2015).

„onet.pl” w artykule pt. „Rusza festiwal promujący kultury chorwacką, serbską, słoweńską i macedońską” (13.04.2015).

„wyborcza.pl” w artykule pt. „Rusza festiwal promujący kultury chorwacką, serbską, słoweńską i macedońską” (13.04.2015).