facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Briefing prasowy dotyczący wykładów mistrzowskich

Mikrofony dziennikarskie

W środę 8 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 24) odbył się briefing prasowy dotyczący nowej inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego – wykładów mistrzowskich.

Co tydzień prowadzone będą trzy prelekcje z trzech różnych dziedzin nauki, w przystępny sposób opisujące rzeczywistość z perspektywy różnych dyscyplin: filozofii, pedagogiki, teologii, fizyki, prawa czy sztuki. Pierwsze wykłady rozpoczną się 9 listopada i będą spotkaniem z filozofią, teologią i zagadnieniami związanymi z fizykochemią materiałów. Prelekcje poprowadzą: prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński, ks. dr Grzegorz Strzelczyk i prof. zw. dr hab. Marian Paluch.

Cykl otwartych spotkań jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje oraz harmonogram wykładów dostępne są na stronie: www.mistrzowskie.us.edu.pl.

Briefing prasowy. Na pytania dziennikarzy odpowiada prorektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek

Na pytania dziennikarzy odpowiadał prorektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek
fot. Sekcja Prasowa UŚ