Briefing prasowy dotyczący uruchomienia Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej

06.04.2016 - 09:46, aktualizacja 06.04.2016 - 09:46
Redakcja: admin

6 kwietnia 2016 roku o godz. 10.45 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a, Katowice) odbędzie się briefing prasowy poświęcony utworzeniu Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej.

Briefing związany jest z wizytą przedstawicielek Szkoły Prawa i Nauk Humanistycznych (School of Humanities and Law) z chińskiej uczelni partnerskiej Northeastern University – Prof. Sun Ping, dziekan szkoły oraz Assoc. Prof. Sui Jun. Poza przedstawicielkami strony chińskiej w briefingu udział wezmą pełnomocnik dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ dr hab. prof. UŚ Ewa Rott-Pietrzyk oraz dyrektor administracyjny Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej Aneta Pająk.

Wizyta jest okazją do omówienia wspólnej inicjatywy obu uniwersytetów – Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej, której uruchomienie planowane jest w październiku tego roku, a nabór rozpocznie się wkrótce. Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach będzie oferowała m.in. zajęcia z prawa chińskiego, możliwość nawiązywania kontaktów gospodarczych, a także wiedzę o kulturze tego kraju. Zajęcia będą prowadzone w dużej mierze przez ekspertów z Chin.

Początkiem współpracy w 2013 roku z Northeastern University było uruchomienie lektoratu z języka polskiego na Wydziale Języków Obcych Northeastern University. Kolejnym przedsięwzięciem było otwarcie Centrum Studiów Polskich, które powstało jako czwarte polonistyczne centrum w Chinach.
Od października 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z powodzeniem funkcjonuje Szkoła Prawa Amerykańskiego.

„student.lex.pl” - „W maju rusza nabór do Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej w Katowicach” (07.04.2016).

„wiadomosci.onet.pl” - „Katowice: nabór do Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej – od połowy maja” (06.04.2016).

„pulshr.pl” - „Katowice, Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej: Rekrutacja rusza w maju” (06.04.2016).

„gazeta.pl” - „Katowice. Nabór do Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej - od połowy maja” (06.04.2016).

„stooq.com” - „Nabór do Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej w katowicach - od połowy maja ” (09.04.2016).