Briefing prasowy dotyczący świąt Bożego Narodzenia

Mikrofony dziennikarskie

W czwartek 22 grudnia 2016 roku o godz. 10.30 w rektoracie odbędzie się briefing prasowy dotyczący świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu udział wezmą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego.

Prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ nawiąże do odwiecznego przedświątecznego dylematu dotyczącego wyboru sztucznej lub żywej choinki, powie również, która z nich jest bardziej ekologiczna, która pozostawia większy ślad ekologiczny lub węglowy i czy jest inne lepsze rozwiązanie.

Dr hab. Grzegorz Studnicki z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UŚ przedstawi informacje dotyczące obrzędów, zwyczajów i wierzeń związanych z okresem bożonarodzeniowym. Natomiast dr Monika Jędrzejczyk-Korycińska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ opowie o roślinnych symbolach świąt Bożego Narodzenia oraz podpowie, jaki gatunek naturalnej choinki wybrać, by jak najdłużej utrzymała się w domu, a po świętach zdobiła otoczenie.