facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Briefing prasowy dot. VI Śląskiego Pikniku Rodzinnego

4 lipca 2013 r. o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a, sala konferencyjna) odbędzie się briefing prasowy poświęcony obchodom Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych podczas VI Śląskiego Pikniku Rodzinnego w Katowicach.

W wydarzeniu udział wezmą:

  • prof. dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej,
  • dr Jerzy Kossek, polski amerykanista, propagator kultury amerykańskiej, teoretyk bluesa, kompozytor, wokalista, współorganizator Rawa Blues Festival,
  • Alexander Fiszer, prezes Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”.

Dzień Niepodległości (ang. Independence Day lub Fourth of July) to najważniejsze amerykańskie święto państwowe, obchodzone w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, które nastąpiło 4 lipca 1776 r. Data ta uważana jest za dzień narodzin Stanów Zjednoczonych. Święto nieoficjalnie obchodzono już od 1777 roku, jednak dopiero w 1870 roku Kongres Stanów Zjednoczonych oficjalnie ustanowił 4 lipca dniem wolnym od pracy.

6 lipca w sobotę o godz. 16.00 w CINiBA rozpocznie się VI Śląski Piknik Rodzinny z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie będzie odbywać się pod hasłem: informatyka, elektronika, innowacje.
Wstęp wolny.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.