Briefing prasowy dot. uruchomienia Środkowoeuropejskich Studiów Historycznych

08.02.2016 - 14:46, aktualizacja 08.02.2016 - 14:46
Redakcja: admin

9 lutego 2016 roku o godz. 12.00 w rektoracie Uniwersytecie Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala nr 24) odbędzie się briefing prasowy poświęcony uruchomieniu Środkowoeuropejskich Studiów Historycznych.

Środkowoeuropejskie Studia Historyczne to wspólna inicjatywa Uniwersytetów w Ostrawie, Bańskiej Bystrzycy i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nowy kierunek studiów, który daje możliwość studiowania w trzech krajach partnerskich, będzie adresowany do osób zainteresowanych historią Europy Środkowej.

Studia będą prowadzone równolegle na trzech uczelniach. Część studiów odbywać się będzie na macierzystym uniwersytecie, część – na uniwersytetach partnerskich. W programie przewidziano również intensywne kursy języka czeskiego, słowackiego i polskiego, dzięki którym studenci nabędą odpowiednie umiejętności językowe, pozwalające na kontynuowanie nauki w Ostrawie, Bańskiej Bystrzycy i Katowicach. Opieka nad pracami magisterskimi prowadzona będzie równolegle we współpracy trójstronnej.

W konferencji prasowej udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ostrawskiego oraz Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.