facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Błędy i owędy” – nowy fanpage językowy UŚ

14 lutego 2015 r. zostanie uruchomiona nowa strona Uniwersytetu Śląskiego na portalu Facebook – „Błędy i owędy”. Fanpage poświęcony będzie szeroko rozumianej poprawności językowej. Oficjalnie projekt ruszy 14 lutego, aby wszechobecne w tym dniu uczucie miłości przekształciło się również w miłość do języka ojczystego.

Na fanpage’u będzie można znaleźć wpisy dotyczące poprawności językowej i ciekawostki związane z językiem polskim, dodatkowo w weekendy będą publikowane pytania kwizowe. Opiekę merytoryczną nad stroną sprawować będzie dr hab. Danuta Krzyżyk z Katedry Dydaktyki Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Od 10 lutego będą również prowadzone akcje poprzedzające oficjalne rozpoczęcie działalności fanpage’u „Błędy i owędy”.