Bezpłatne kursy języka polskiego dla cudzoziemców

logo Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ

W ramach trzyletniego projektu nt. „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie śląskim”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej zagwarantowanych w Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prowadzić będzie bezpłatne szkolenia dla mających udokumentowane pozwolenie na pobyt w województwie śląskim cudzoziemców pochodzących z krajów spoza Unii Europejskiej. Wśród proponowanych zajęć, które mogą odbywać się w Katowicach, Gliwicach i Cieszynie, znajdą się:

• semestralne kursy języka polskiego,
  • kursy przygotowujące do egzaminów certyfikatowych,
  • intensywne kursy języka polskiego,
  • kursy przygotowawcze do studiów w języku polskim,
  • kursy językowo-adaptacyjne.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: szkola@us.edu.pl. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.sjikp.us.edu.pl/pl/projekty/fami/nabor.

plakat promujący bezpłatne kursy dla cudzoziemców - szczegółowe informacje nt. rodzajów kursów oraz logo wykonawców

Plakat (pdf, 983 kB)