Amerykański Klub Filmowy – „Oscary 2013”

„Oscary 2013” to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej – American Corner. W każdy wtorek o godz. 16.30 w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii (Katowice, ul. Bankowa 14, II piętro) odbywać się będą projekcje filmów, których twórcy zostali nominowani do Oscara. Każdy pokaz zostanie poprzedzony krótkim wstępem na temat nominowanego artysty.

W ramach Oscarowego Amerykańskiego Klubu Filmowego, już w najbliższy wtorek 5 lutego 2013 r. będzie można zobaczyć film Stevena Spielberga „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki”. Podczas kolejnych seansów prezentowane będą dwa obrazy z udziałem Roberta De Niro – „Taksówkarz” (12 lutego br.) oraz „Łowca Jeleni” (19 lutego), a także „Kandydat”, w roli głównej Denzel Washington (26 lutego).

Filmy będą wyświetlane w oryginalnej wersji językowej. Wstęp na projekcje jest wolny.