facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Akcja „Wyślij kartkę świąteczną z Uniwersytetem Śląskim”

dwie czerwone kartki swiąteczne z gwiazdkami

W piątek 15 grudnia 2017 roku o godzinie 16.30 na rynku w Katowicach odbędzie się akcja „Wyślij kartkę świąteczną z Uniwersytetem Śląskim”. Odwiedzający w tym czasie bożonarodzeniowy jarmark będą mogli bezpłatnie nadać uniwersytecką, jubileuszową kartkę świąteczną z życzeniami do swoich bliskich w specjalnie przygotowanym punkcie Uniwersytetu Śląskiego ze skrzynką Poczty Polskiej.

Kartki świąteczne oraz specjalna linia znaczków pocztowych zostały zaprojektowane w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie z okazji obchodów 50-lecia uczelni.

Ponadto w ramach akcji na scenie wystąpi zdobywający zarówno w kraju, jak i za granicą liczne prestiżowe nagrody Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego ze świątecznym repertuarem oraz Agnieszka Gabryś – studentka arteterapii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W przerwach między kolędowaniem zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami. Uczestnicy wydarzenia będą też mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnej, świątecznej ramce UŚ. Nie zabraknie również Usiołka – uniwersyteckiej maskotki.

Współorganizatorem wydarzenia są Jarmarki Śląskie.

plakat promujący akcję "Wyślij kartkę świąteczną z Uniwersytetem Śląskim" z trzema kartkami i skrzynką pocztową