Akcja „Wolna książka – bookcrossing na UŚ”

Wolna książka – bookcrossing na UŚ

23 marca 2015 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczyna akcję „Wolna książka – bookcrossing na UŚ”. Zeszłoroczna edycja inicjatywy polegającej na zbiórce książek wśród studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem członków społeczności akademickiej UŚ. Udało się zebrać 701 książek, które dzięki akcji wróciły do obiegu i znalazły nowych czytelników.

Od 23 marca do 30 kwietnia na wszystkich wydziałach, w jednostkach organizacyjnych, Studenckiej Strefie Aktywności i w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać się będzie zbiórka książek, które w maju zostaną przekazane do „Wolnych wypożyczalni” na terenie Katowic (m.in. takich, jak: Bistro w Bibliotece, Kafej, Śląska Prażalnia Kawy Cafe Amor, Prokultura) oraz na charytatywny Wiosenny Kiermasz Książek w CINiBA.