Akcja „Świąteczny prezent dla środowiska”

02.12.2019 - 10:45 aktualizacja 10.12.2019 - 12:54
Redakcja: AK, Sekcja Prasowa UŚ
Tagi: ekologia

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach przy wsparciu Uniwersytetu Śląskiego organizują akcję „Świąteczny prezent dla środowiska” w ramach projektu „Odpakujmy świat” oraz olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Akcja będzie polegać na rozdawaniu przechodniom toreb wielokrotnego użytku, udostępnionych organizatorom przez takie instytucje, jak Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców Katowic do zrezygnowania z używania plastikowych toreb oraz propagowania wiedzy dotyczącej sposobów redukowania użycia plastiku w codziennym życiu.

Wolontariuszy spotkać będzie można 6 i 7 grudnia 2019 roku w okolicach Galerii Katowickiej przy ulicy 3 Maja 30.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.