Akcja społeczna ‪#‎czystepowietrze w Katowicach

W ramach akcji społecznej #czystepowietrze w Katowicach 14 listopada 2015 r. o godz. 12.00 przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się happening z udziałem społeczników z Fundacji Napraw Sobie Miasto, przedstawicieli uczelni oraz mieszkańców Katowic. Gościem honorowym będzie prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Celem organizatorów wydarzenia jest zwrócenie uwagi na palący problem związany z zanieczyszczeniem powietrza, a w konsekwencji jakości życia w naszym regionie. Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska (dane z 2013 roku) sześć polskich miast znajduje się w czołówce miast europejskich, w których powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Wśród nich znajdują się Katowice i cała metropolia.

Organizatorzy wydarzenia pragną przede wszystkim zwrócić uwagę i uświadomić mieszkańcom Katowic, że jakość powietrza zależy bezpośrednio od nich.

W ramach akcji społecznej #czystepowietrze, trwającej od 13 do 15 listopada 2015 r., odbędą się konkursy i warsztaty dla dzieci. Prace konkursowe, dzięki przychylności Urzędu Miasta Katowice będą prezentowane w Biurze Obsługi Mieszkańców (ul. Rynek 1).

Patronat nad wydarzeniem objęli Polskie Radio Katowice SA oraz „Dziennik Zachodni”.

„radio.katowice.pl” - „Czyste powietrze przed Uniwersytetem Śląskim” (14.11.2015).

„tvs.pl” - „Dzień Czystego Powietrza 2015. Happening w maskach przed UŚ” (14.11.2015).

„katowice.tvp.pl” - „Smogowe „SOS” popłynie z dziesięciu polskich miast” (14.11.2015).

„dziennikzachodni.pl” - „Skąd bierze się smog w Rybniku i Zabrzu? Czemu nie ma go na Jurze?” (13.11.2015).