Akcja pt. „Licencjat i co dalej?”

Od 11 do 15 marca 2013 r. odbywać się będzie akcja „Licencjat i co dalej?”. Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do studentów ostatniego roku studiów licencjackich, którzy mają wątpliwości dotyczące tego, jak pokierować swoją zawodową przyszłością. Akcja obejmowała będzie bezpłatne porady doradców kariery, możliwość udziału w testach kompetencji zawodowych oraz profesjonalne szkolenia z tematów związanych z poruszaniem się po rynku pracy, pracą za granicą, przedsiębiorczością i planowaniem kariery.

Swoją wiedzą podzielą się ze studentami przedstawiciele takich organizacji jak: firma Work Express, Personnel Solutions, Państwowa Inspekcja Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, doradcy sieci Eures z WUP w Katowicach, Młodzieżowe Centrum Kariery przy OHP w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu, Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jednym z wydarzeń w ramach akcji będzie Jarmark Możliwości, który odbędzie się 13 marca na deptaku przy ulicy Bankowej w Katowicach od godz. 10.00 do 13.00. Podczas Jarmarku na stoiskach informacyjnych będzie można dowiedzieć się więcej na temat: naboru na studia drugiego stopnia, wyjazdu za granicę, założeniem własnej firmy, prawa pracy i efektywnej autoprezentacji w procesie poszukiwania pracy.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach, spotkaniach z doradcą kariery i testach kompetencji zawodowych jest dokonanie zgłoszenia pod numerami telefonów: 32 359-20-32, 32 359-19-82. Zapisy rozpoczynają się 20 lutego 2013 roku. Udział w Jarmarku Możliwości nie wymaga dokonywania zapisu.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń zorganizowanych w ramach akcji „Licencjat i co dalej?” znajduje się na stronie Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.