Akcja pn. „Pomogę, bo mogę!”

Logo Fundacji DKMS

Od 18 do 20 grudnia 2018 roku na kilku wydziałach Uniwersytetu Śląskiego oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbywać się będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych pn. „Pomogę, bo mogę!”, organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UŚ i Fundację DKMS. Celem przedsięwzięcia realizowanego w ramach programu studenckiego „Helpers Generation” jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie fundacji DKMS oraz na Facebooku.

Harmonogram wydarzenia:

• wtorek, 18 grudnia 2018 roku, godz. 9.00–17.00:

• Wydział Nauk Społecznych, główny korytarz, ul. Bankowa 11, Katowice,
    • Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA), korytarz główny, ul. Bankowa 11a, Katowice,
    • Uniwersytet Ekonomiczny, parter budynku A, ul. Bogucicka 3, Katowice,

• środa, 19 grudnia 2018 roku, godz. 9.00–17.00:
    ​
    • Wydział Filologiczny w Katowicach, korytarz na parterze, pl. Sejmu Śląskiego 1, Katowice,
    • Wydział Pedagogiki i Psychologii, hol, ul. Grażyńskiego 53, Katowice,

• czwartek, 20 grudnia 2018 roku, godz. 9.00–15.00:

• Wydział Pedagogiki i Psychologii, hol, ul. Grażyńskiego 53, Katowice,
    • Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA), korytarz główny, ul. Bankowa 11a, Katowice.