facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Fascynujący Świat Roślin

16 i 17 maja 2013 r. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się impreza „Fascynujący Świat Roślin”, która jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia „Fascynujący Świat Roślin” (Fascination of Plants Day), odbywającego się pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organization).

Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się 17 maja 2013 r. o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach. Wykład inauguracyjny pt. „Pieprzno i szafranno, moja mościa panno. Rośliny w służbie miłości” wygłosi dr Halina Galera z Zakładu Ekologii Roślin i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny oraz zastępca prezydenta Katowic.

Wydarzenie ma na celu przedstawienie pracy ludzi, dla których największą fascynacją są rośliny oraz podkreślenie znaczenia wiedzy na temat roślin w życiu człowieka. Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży. W programie imprezy przewidziano m.in. wycieczki terenowe, wykłady popularnonaukowe, warsztaty, zajęcia laboratoryjne, pokazy i konkursy z nagrodami. Jedną z atrakcji ma być „spotkanie” z najgrubszym drzewem świata; uczestnicy „Fascynującego Świata Roślin" sprawdzą, ile osób zmieści obwód najgrubszego drzewa świata. Z okien szklarni zostanie wykonana fotografia osób biorących udział w zabawie. Tegorocznej edycji towarzyszy dodatkowo konkurs fotograficzny, którego temat przewodni brzmi „Przyglądamy się naturze”.

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

Zaproszenie

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.