facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Akademickie Mistrzostwa Śląska w ergometrze wioślarskim

Logo ergometru wioślarskiego AZS: na zielonym tle ćwicząca postać

W sobotę 9 grudnia 2017 roku odbyła się I edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego oraz Organizację Środowiskową AZS. W zawodach udział wzięło ponad stu zawodników reprezentujących osiem śląskich uczelni, w tym również Uniwersytet Śląski.

W klasyfikacji kobiet:

W klasyfikacji mężczyzn:

• w kategorii lekkiej triumfował Kamil Bednorz, II miejsce zajął natomiast Krzysztof Matyszczak – zawodnicy reprezentują Wydział Nauk Społecznych UŚ,
  • w kategorii ciężkiej na III miejscu uplasował się Kamil Sławek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ.

W pierwszej edycji mistrzostw w punktacji drużynowej kobiet I miejsce zajęły ex aequo reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego oraz Politechniki Śląskiej. W punktacji drużynowej mężczyzn zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego dzięki zgromadzonej liczbie punktów wywalczyli II miejsce.

Trenerem sekcji ergometru wioślarskiego jest mgr Stanisław Bonk ze SWFiS UŚ.