facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

9. Studencki Festiwal Nauki

Od 22 do 25 kwietnia 2013 r. odbywać się będzie 9. Studencki Festiwal Nauki. Jest to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Drugiego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się Jarmark Wiedzy. Na deptaku przy ulicy Bankowej powstanie miasteczko namiotowe, w którym studenci przygotują szereg atrakcji. Przedstawiciele kół naukowych pokażą jak przeżyć przygodę z nauką. Wydarzenie transmitowane będzie online.

24 kwietnia na deptaku przed rektoratem UŚ odbędzie się Dzień Zabaw – „Hydepark na Bankowej”, który rozpocznie się o godz. 10.00. Natomiast o 13.00 zaplanowano debatę pt. „Co nam daje Uniwersytet, czyli o znaczeniu wykształcenia humanistycznego” z udziałem JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, prof. Jerzego Stuhra oraz prof. zw. dr. hab. Tadeusza Sławka. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych, w auli im. Kazimierza Popiołka.

W czwartek 25 kwietnia odbędzie się „Dzień otwartych debat”. Inicjatywa polega na tym, że wykładowcy będą wygłaszać wykłady dla przechodniów na ulicy Mariackiej oraz w budynku Dworca Głównego PKP w Katowicach. W akcji uczestniczyć będą m.in. prorektorzy UŚ – dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek oraz dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Studencki Festiwal Nauki jest największym przedsięwzięciem organizowanym na terenie województwa śląskiego, wspierającym uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podjęciu decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia.
Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej festiwalu.


O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Stuhr, jarmark, rodeo i wybuchy, czyli Festiwal Nauki UŚ ” (23.04.2013)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.