9. Festiwal Slajdów Podróżniczych

Od 31 marca do 5 kwietnia 2011 r. na Uniwersytecie Śląskim trwać będzie 9. Festiwal Slajdów Podróżniczych. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się 2 kwietnia, po raz pierwszy, Rajd Przygodowy.

W Rajdzie mogą brać udział dwuosobowe zespoły w dwóch kategoriach: MM – dwaj zawodnicy to mężczyźni oraz MIX – zespół złożony z kobiety i mężczyzny lub dwóch kobiet.
Do pokonania będzie trasa o długości kilkunastu kilometrów. Zespoły otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, do których trzeba dotrzeć i wykonać zadanie specjalne (m.in. ścianka wspinaczkowa, basen, zakupy w sklepie, degustacja potraw, zadanie logiczne). Trzy zwycięskie zespoły otrzymają nagrody: sprzęt turystyczny, przewodniki.

Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w imprezie proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres: rajdkatowice@poczta.onet.pl oraz wpłatę wpisowego w wysokości 20 zł na konto: 10 1090 1825 0000 0001 1538 1605, Śląskie Stowarzyszenie Podróżniczce „Garuda”, ul. Szwedzka 6/4, 41-612 Tarnowskie Góry. Więcej informacji na stronie: http://www.rajd.garuda.org.pl.

Festiwalowi towarzyszyć będą Konkursy: Plakatowy Fotografii Podróżniczej oraz Pokazów Otwartych.

W wydarzeniu udział zapowiedzieli m.in.:

• Wojciech Dąbrowski – podróżnik który odwiedził niemal wszystkie kraje świata, był na Alasce, Grenlandii i Antarktydzie, wspiął się na Kilimandżaro i Fudżijamę, dotarł na Górę Kościuszki i pod Mount Everest, samotnie przejechał wschodnią i zachodnią Afrykę oraz przemierzył Amerykę Południową.
  • Bogusław Ogrodnik – himalaista, zdobywca Korony Ziemi (czyli wszystkich najwyższych szczytów każdego z kontynentów), autor i wykonawca Projektu 9000. Jest to przedsięwzięcie polegające na ustanowieniu największej deniwelacji, czyli odległości między najwyższym i najniższym punktem na danym terenie, w tym przypadku wynosi ona 9000 metrów.
  • Tomasz Kobielski – himalaista, członek Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach, zdobywca Korony Ziemi, członek Bergson Team.
  • Aleksandra Dzik – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, przewodnik górski, himalaistka, skialpinistka, uczestniczka narodowego programu Polski Himalaizm Zimowy. Jako pierwsza Polka dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR, uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery.

Organizatorami Festwialu są: Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze „Garuda” oraz Studenckie Koło Podróżnicze „Denali”, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi UŚ.

Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny. Więcej informacji o Festiwalu oraz imprezach towarzyszących na stronie: www.festiwal.morawiec.travel.pl.

Program Festiwalu

„9. Festiwal Slajdów Podróżniczych” w Polskim Radio Katowice (31.03.2011)