80-lecie istnienia Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego

Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia. Jest on jedną z najstarszych jednostek organizacji, powstał w 1929 roku.

Uroczyste spotkanie członków i sympatyków, połączone z referatem nt. historii oddziału, odbędzie się 5 listopada 2009 roku (czwartek) o godz. 17.00 w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (bufet Kubuś). W uroczystości udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

W swojej osiemdziesięcioletniej działalności katowicka filia Polskiego Towarzystwa Historycznego wpisała się w dzieje regionu śląskiego m.in. przez uczestnictwo w życiu naukowym, popularyzację zagadnień historycznych, współpracę z muzeami, archiwami oraz placówkami kultury całego województwa.

Więcej na stronie: www.historia.us.edu.pl.

Zdjęcia z uroczystości