8. Studencki Festiwal Nauki

Od 24 do 26 kwietnia 2012 r. trwać będzie 8. Studencki Festiwal Nauki. Jest to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim.

W pierwszy dzień odbędzie się Jarmark Wiedzy – najważniejsza część festiwalu. Na deptaku przy ulicy Bankowej powstanie miasteczko namiotowe, w którym studenci przygotują szereg atrakcji. Uroczyste otwarcie Jarmarku Wiedzy odbędzie się o godz. 9.15 na deptaku przed rektoratem UŚ. Wydarzenie będzie transmitowane online.

25 i 26 kwietnia festiwal przeniesie się na poszczególne wydziały Uniwersytetu Śląskiego.

Studencki Festiwal Nauki jest największym przedsięwzięciem organizowanym na terenie województwa śląskiego, wspierającym uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podjęciu decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej festiwalu.

O wydarzeniu napisał serwis PAP Nauka w Polsce w artykule pt. „Studencki Festiwal Nauki po raz ósmy rusza na Uniwersytecie Śląskim” (19.04.2012)

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Weekend w Czechach dla gości Festiwalu Nauki”. (24.04.2012)

Studencki Festiwal Nauki w Polskim Radio Katowice (24.04.2012)

O wydarzeniu napisał portal Pelniakultury.pl w artykule pt. „Studencki Festiwal Nauki Uniwersytetu Śląskiego - wydarzenia kulturalne”. (24.04.2012)