7. Studencki Festiwal Nauki

Od 11 do 14 kwietnia 2011 r. trwać będzie 7. Studencki Festiwal Nauki. Uniwersytet Śląski otworzy swoje aule, biblioteki, pracownie i laboratoria. Jest to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim, a także do spotkań i rozmów, zdobycia informacji, których próżno szukać w ulotkach, informatorach i w internecie.

Studencki Festiwal Nauki jest największym wydarzeniem na terenie województwa śląskiego, wspierającym uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podjęciu decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Centralnym wydarzeniem festiwalowym będzie Jarmark Wiedzy (14 kwietnia). Na ulicy Bankowej w Katowicach powstanie miasteczko namiotowe. Studenci przygotują szereg atrakcji. Uczniowie będą mogli zapoznać się między innymi z prezentacją budowy i obsługi robotów, wziąć udział w eksperymentach polowego laboratorium chemicznego oraz poznać najnowocześniejsze osiągnięcia z zakresu trójwymiarowego programowania. Na humanistów czekają natomiast wielkopowierzchniowe gry historyczne, kąciki literackie, wykopaliska archeologiczne i wiele innych atrakcji.

Szczegóły dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie internetowej oraz na Facebooku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego.

O wydarzeniu napisał serwis „students.pl” w artykule pt. „7. Studencki Festiwal Nauki ”. (28.03.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „Wiadomości24.pl” w artykule pt. „7. Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim już w kwietniu! ”. (01.04.2011).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” (06.04.2011)

O badaniu napisał serwis PAP Nauka w Polsce w artykule pt. „7. Studencki Festiwal Nauki na Śląsku” (08.04.2011)

Jarmark wiedzy w Polskim Radio Katowice (14.04.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Jarmark Wiedzy na Bankowej na zakończenie 7. Studenckiego Festiwalu Nauki” (14.04.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „gazetacodzienna.pl” w artykule pt. „7. Festiwal Nauki na UŚ za nami ”. (21.04.2011).