50. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej poświęcone prof. Simonie Kossak i ochronie Puszczy Białowieskiej

17.05.2018 - 11:51 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

We wtorek 22 maja 2018 roku o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach rozpocznie się 50. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego organizatorami są prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Spotkania organizowane w jego ramach mają inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz przyczyniać się do budowania kręgu osób angażujących się w pracę na rzecz przyrody i człowieka.

Gościem najbliższego spotkania, którego temat brzmi „Nie myśl, co możesz z Puszczy wziąć, tylko co możesz jej dać”, będzie Beata Hyży-Czołpińska – scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych, fotografuje Puszczę Białowieską i aktywnie działa w jej obronie. Rozmowę poprzedzi projekcja filmu pt. „Miejsce w raju”, uhonorowanego nagrodą Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego w 2015 roku.

Szczegółowe informacje na temat działalności Klubu Myśli Ekologicznej dostępne są na stronie: www.klubmysliekologicznej.pl.

Zaproszenie (pdf, 693,37 kB)

Plakat Klubu Myśli Ekologicznej ze zdjęciem i krótką notką biograficzną Beaty Hyży-Czołpińskiej oraz danymi dot. terminu spotkania z reżyserką