50-lecie istnienia Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ

27 października 2014 r. o godz. 12.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbędzie się jubileuszowa sesja naukowa związana z 50-leciem istnienia Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego.

W programie uroczystości zaplanowano m.in. prezentację rysu historycznego Wydziału oraz dorobku naukowego jednostek organizacyjnych WIiNoM, a także część artystyczną w wykonaniu pracowników Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (m.in. ks. dr. hab. Pawła Sobierajskiego).

Uroczystość została objęta patronatem JM Rektora UŚ, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego.

Uroczystość organizowana jest przez dr hab. prof. UŚ Danutę Stróż, dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz Komitet Obchodów 50-lecia Wydziału na czele z przewodniczącym dr. hab. prof. UŚ Janem Ilczukiem.