5. urodziny uniwersyteckiej biblioteki

Grafika: cyfra 5 utworzona z wielu słów i logo biblioteki

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – wspólna książnica dwóch katowickich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego – obchodzi w tym roku 5. rocznicę powstania.

Z tej okazji dla czytelników przygotowano wiele atrakcji, między innymi quizy z nagrodami, zwiedzanie CINiBA, warsztaty „Joga z książką”, a także poczęstunek urodzinowym tortem. Obchody rozpoczną się w poniedziałek 2 października 2017 roku o godz. 11.00 w gmachu Centrum Informacji i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11A).

W programie przewidziano także wręczenie nagród zwycięzcom dwóch konkurów „#LubięCinibę” i „Zostań bibliotekarzem na jeden dzień”. Laureaci pierwszego konkursu zostali już wyłonieni, w drugim – nadal można wziąć udział.

Aby zostać bibliotekarzem na jeden dzień należy odpowiedzieć na kilka pytań w teście (pdf, doc) i wysłać formularz na adres: konkurs@ciniba.edu.pl lub przyjść do biblioteki, wypełnić wydrukowany formularz i umieścić go w pomarańczowej skrzyni przy wypożyczalni. Troje wylosowanych zwycięzców będzie mogło spróbować swoich sił w nowym zawodzie i sprawdzić „od kuchni”, jak funkcjonuje nowoczesna biblioteka.

Plakat promujący wydarzenie, tło stanowi fragment charakterystycznej elewacji bibliotecznego gmachu, grafika zawiera program

PROGRAM

• godz. 11.00 – powitanie gości; rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród laureatom; poczęstunek;
  • godz. 12.00 – warsztaty „Joga z książką” ( uczestnicy powinni zabrać ze sobą maty do ćwiczeń);
  • zwiedzanie biblioteki będzie się odbywać w następujących godzinach: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 (spotkanie uczestników w holu głównym).