5. Festiwal Kultury Ekologicznej „Zielono mi”

Już dzisiaj, 3 listopada 2011 r., rozpocznie się 5. Festiwal Kultury Ekologicznej „Zielono mi”. Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się o godz. 17.00 w katowickim kinoteatrze „Rialto”. Wykład inauguracyjny pt. „Jaka czeka nas przyszłość? Sytuacja demograficzna oczami przyrodnika” wygłosi prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć z Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego, ornitolog, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody, aktywny obrońca polskiej przyrody. W inauguracji udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Dla uczestników Festiwalu, w różnych grupach wiekowych, przygotowano wiele atrakcji, m.in. projekcje filmowe. Pokazy będą okazją nie tylko do zobaczenia takich obrazów, jak: „Życie Jane” (opowieść o Jane Goodall), „Obcy gen” czy „Opowieść o wilku…” (film Bożeny i Jana Walencików), ale również do rozmowy. Towarzyszące projekcjom dyskusje poprowadzą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego: prof. UŚ dr hab. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali m.in.: Sabina Nowak – zoolog, prezes Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, członkini Państwowej Rady Ochrony Przyrody; Jadwiga Łopata – laureatka Nagrody Goldmana, nazywanej „ekologicznym Noblem”; sir Julian Rose – angielski rolnik i działacz ekologiczny oraz Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta, pisarz.

Uniwersytet Śląski jest współorganizatorem wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Program 5. Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono mi”