46. urodziny Uniwersytetu Śląskiego

9 czerwca 2014 r. o godz. 9.30 na deptaku przed rektoratem UŚ odbędą się obchody 46. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Podczas spotkania przemówienie okolicznościowe wygłosi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie uroczystości przewidziano odsłonięcie odcisku dłoni Tadeusza Donocika, prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach w Uniwersyteckiej Alei Gwiazd. Zaplanowano również występ Domenico Modugno oraz wspólne śpiewanie tradycyjnego „Sto lat” ze studentami filologii włoskiej.

Spotkanie zakończy poczęstunek urodzinowym tortem.

Partnerem wydarzenia jest Studio Tortów Artystycznych.

O wydarzeniu napisali również:

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski kończy 46 lat” (09.06.2014).

„tvs.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski świętuje” (09.06.2014).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Urodziny Uniwersytetu Śląskiego” (09.06.2014).