45. urodziny Uniwersytetu Śląskiego

7 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 na deptaku przed rektoratem UŚ odbędą się obchody 45. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Podczas spotkania przemówienie okolicznościowe wygłosi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie uroczystości przewidziano odsłonięcie odcisków dłoni w Uniwersyteckiej Alei Gwiazd. Swoje dłonie odcisną dr Damian Zimoń, Arcybiskup Senior oraz Kamil Durczok, głos Studenckiego Studia Radiowego „Egida”. Zaplanowano również występ Tiny Turner, wspólne śpiewanie tradycyjnego „Sto lat” ze Studenckim Zespołem Pieśni i Tańca „Katowice”, a także piosenki urodzinowe wykonywane przez studentów z Gruzji, Serbii i Kazachstanu.

Spotkanie zakończy poczęstunek urodzinowym tortem.

O godz. 10.30 na deptaku przed rektoratem UŚ odbędzie się briefing prasowy poświęcony historii Uniwersytetu Śląskiego. W briefingu udział wezmą:  JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, historyk prof. dr hab. Antoni Barciak oraz prof. zw. dr hab. Stanisława Kalus – jedna z pierwszych osób pracujących w Uniwersytecie Śląskim.

O wydarzeniu napisał serwis „dlastudenta.pl” w artykule pt. „Jutro 45. urodziny Uniwersytetu Śląskiego”. (06.06.2013).

O wydarzeniu napisał serwis „natablicy.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski kończy 45 lat!”. (07.06.2013).

O wydarzeniu napisał serwis „wiadomosci.onet.pl” w artykule pt. „45 lat temu powstał Uniwersytet Śląski”. (07.06.2013).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „45. urodziny Uniwersytetu Śląskiego. Zaśpiewała Tina Turner!” (06.06.2013)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski kończy 45 lat” (07.06.2013)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Wystąpiła Tina Turner ”. (08.06.2013)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt.„Kamil Durczok odcisnął dłoń w Uniwersyteckiej Alei Gwiazd”. (07.06.2013)