43. urodziny Uniwersytetu Śląskiego

8 czerwca 2011 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie obchodził 43. urodziny. Z tej okazji JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza studentów, pracowników, absolwentów i przyjaciół uczelni do rektoratu (ul. Bankowa 12).

Podczas urodzinowego spotkania, które rozpocznie się o godz. 11.00, przemówienia wygłoszą JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz przewodniczący Studenckiej Rady Samorządu Studenckiego Piotr Goc. Uczestnicy wspólnie zaśpiewają tradycyjne „Sto lat”, a następnie tę piosenkę w swoich ojczystych językach wykonają studenci z Chin, Gruzji i Kazachstanu. Zaplanowano występ tajemniczej Marilyn Monroe, a także prezenty urodzinowe, wspólne krojenie tortu i poczęstunek dla gości.

Życzenia wykonane przez studentów z Kazachstanu, Gruzji i Chin

O wydarzeniu napisał serwis „tvp.pl” w artykule pt. „Urodziny Uniwersytetu Śląskiego ” (07.06.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski ma już 43 lata! ”. (08.06.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „eurostudent.pl” w artykule pt. „43. urodziny Uniwersytetu Śląskiego ”. (06.06.2011).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Urodziny uczelni ” (07.06.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „tvp.pl” w artykule pt. „Sto lat dla Uniwersytetu Śląskiego po chińsku ” (08.06.2011)

43. urodziny Uniwersytetu Śląskiego w Telewizji TVS (08.06.2011)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule Magdaleny Warchali pt. „Marilyn Monroe zaśpiewała na UŚ ”. (09.06.2011)