4. Biennale Fotograficzne „Nauka – świat wokół nas”

Biennale

7 grudnia 2012 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej (Katowice, pl. Rady Europy 1) będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy 4. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach „Nauka – świat wokół nas”. Wystawa jest prezentacją prac wyłonionych w konkursie fotograficznym w ramach projektu „Nauka w obiektywie”, którego koordynatorem jest Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ.

Do udziału w uroczystości zapraszają: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dyrektor Muzeum Śląskiego Leszek Jodliński oraz dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki. Wydarzenie organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Biblioteka Śląska oraz Muzeum Śląskie.

Katalog wystawy pokonkursowej

O wydarzeniu napisał portal „Nauka w Polsce” w artykule pt. „«Nauka - świat wokół nas» 4. Biennale Fotograficzne”. (10.12.2012 r.)